İNSANLIK İÇİN DOKTORLAR-XXI-MEDICOS PARA HUMANIDAD-XXI-OS MEDICOS PARA HUMANIDADE-XXI-MEDECINS L’HUMANITE
DHI, Kanada’daki Kâr Amacı Gütmeyen Şirketler Yasası kapsamında Küba Tıp Fakültesinden mezun olan doktorlar tarafindan kurulmus olan sivil toplum kurulusu olup , 2014’ten bu yana Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal İşler Bölümü resmi veritabanında kayıtlıdir . (http: // esango .un.org)


STK’mızın misyonu, Küba’da başarılı bir şekilde uygulanan koruyucu hekimlik sitemini tum dunyaya tanitmaktir. Ayrıca, Küba devlet kuruluşu Küba Saglik Hizmetlerinin( SMC) desteğiyle, sağlık sistemlerinin modernizasyonunu ve gelişmekte olan ülkelerde klinikler, poliklinikler ve hastaneler gibi sağlık hizmeti kurumlarının inşasını gerceklestirecek bir proje başlatmayı planlıyoruz. )
Vizyonumuz, Küba örneğinde olduğu gibi, dünyanın her köşesinde bir hastane veya klinik gibi bir sağlık hizmeti merkezi oluşturmaktır. Havana’daki Latin Amerika Tıp Okulundan doktor olarak mezun olan 110’dan fazla ülkeden 30.000’den fazla doktorlariyla bu projeyi hayat geciremeyi planlamaktayiz.
Küba tarzı koruyucu tıbbın uygulanmasıyla maliyeti dusuk tutarken imaknsizlardan dolayi masum insanlarin hayatlarini kurtarmayı umuyoruz. Sloganımız önleyici tedbirlerle önleyici ilaçtır. Küba tarzı önleyici tedbirler uygulayarak insanları sağlıkları tedavi seviyesine ulaşmadan koruyabileceğimize inanıyoruz.
Projemiz, sınırlı insan ve finansal kaynaklara ihtiyaç duyan dünya ve dünyadaki bölgelere koruyucu önlemlerle Küba tarzı koruyucu hekimlik sunmaktır. Küba’nın en iyi örneğindeki gibi para ve hayat kurtarmayı planlıyor ve bekliyoruz.
Ekbimiz insanlığa hizmet etmeye yemin etmeyen, aynı zamanda dünyanın tüm bölgelerine gozlerini kirpmadan giderek hzimet etmeyi kendilerine dustur edinmis doktorlardan olusmaktadir gitmeye karar veren doktorlardan oluşan bir ekibiz. Görevimiz, şehirsiz, doktorsuz kasaba olmadığından emin olmak. Küba’nın bize “Ücretsiz eğitim” vermiş olduğu şey için teşekkür ederiz.
Küba önleyici tıppinin dünyaya tanıtılmasını asil komutan FIDEL CASTRO ve misafirperver halkına duyduğumuz minnettarlığımızın küçük bir işareti olduğuna inanıyoruz.

Kübadaki öğretmenlerimiz hastaları nasıl tedavi edecegimize ilave olarak her turlu insanın etnik, dini ve sosyoekonomik kökenlerinden bağımsız olarak tıbbi yardımı hakettiğini bize ogrettti.
Tum dunya halklarina koşulsuz ve on yargisiz insanca hizmet vermeye hazır insanlik icin doktorlar adina
Dr. SOHAIB HAIDER
Başkan